Svijet Mladena Kušeca

Svijet Mladena Kušeca digitalna je platforma na kojoj se nalaze zvučne i elektroničke knjige Mladena Kušeca - pjesnika, književnika i novinara - a pristupiti joj možete ovdje. Program je financiralo Ministarstvo kulture i medija RH, Grad Zagreb i Fond za kulturu Društva hrvatskih književnika.

Mladen Kušec, pjesnik, književnik i novinar, rođen je 24.2.1938. godine u Zagrebu kako kažu odrasli, ili Zabregu kako ga zovu djeca, njemu najljepšem gradu na svijetu.

Kušec uz pomoć svojih popularnih radio i TV emisija, četrdesetak knjiga pjesama, romana i slikovnica („Plavi kaputić“, „Dobar dan“, „Volim te“, „Joj“, „Istinite priče“, „Slijedi me“, „Mama, tata i ja“, „Krijesnice predgrađa“, „Tajna desne ruke“, „Pitalice skitalice“, „Zagrli me“, „Male zvijezde“, „Slijedi me“, „Pijetao koji je pao s neba“, „Miris tajne“, „Potraga za Bijajom“…), pomaže djeci i roditeljima bolje razumjeti i snaći se u svakodnevnim ljepotama i brigama.

I kad je pisao i kad je razgovarao s djecom na Hrvatskom radiju i televiziji, njegova su tema bili djevojčice i dječaci, mame i tate i svijet koji ih okružuje.

Za svoj novinarski rad dobio je najveću nagradu Hrvatskog novinarskog društva Zlatno pero, na HRT dobio je nagradu za životno djelo Ivan Šibl, Večernjakovu ružu za radijsku osobu godine, nagradu za životno djelo Otokar Keršovani Hrvatskog novinarskog društva te brojne druge.

Preminuo je 2. studenoga 2020. godine u 83. godini života.

objavio: Marina Gernhardt   datum: 4. 3. 2022.