Projektni dan: "Večer čitanja uz mahunarke"

U ponedjeljak, 18.travnja 2016.godine, u našoj školi održan je projektni dan ''Večer čitanja uz mahunarke'' na kojem smo obilježili Međunarodnu godinu mahunarki, Dan planeta Zemlje i Noć čitanja.

Projektni dan započeo je zajedničkim čitanjem priče ''Janko i čarobni grah'', a zatim su organizirane raznovrsne radionice (''Kazalište sjena'', ''Hans und die Bohnenranke'', ''Jack and the beanstalk'', ''Kreativna radionica'', ''Zbirka mahunarki'', ''Ilustracija priče'', ''Igraonica'', "Rišem, čitam, pišem" i "Radost stvaranja") na kojima su učenici naučili nešto novo o mahunarkama, ali i kreativno se izrazili.

Nakon održanih radionica učenici su ukratko predstavili ostalima što su naučili i izradili, a uslijedila je i večera na kojoj je poslužen grah.

Dio atmosfere s projektnog dana pogledajte u fotogaleriji.

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane da u nedjelju, 24.travnja 2016.godine, u 16:05 sati na 1.programu Hrvatskog radija poslušaju radioigru za djecu i mlade "Janko i čarobni grah":

Dramska emisija namijenjena djeci od pet do petnaest godina koja radiofonskim sredstvima, a u izvedbi profesionalnih glumaca predstavlja djela suvremenih hrvatskih književnika za djecu i mlade, dramatizacije poznatih klasika dječje književnosti te važne lektirne naslove.

Ilustracija priče - učenički radovi

« Travanj 2024 »