Održana posljednja edukativno – interaktivna radionica u okviru projekta ''Učimo zajedno 3''

Dana 6. lipnja 2017. godine u Osnovnoj školi ''Dr. Franjo Tuđman'' Beli Manastir, održana je peta, a ujedno i posljednja, edukativno – interaktivna radionica u suklopu projekta ''Učimo zajedno 3'' sufinanciranog iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. u okviru poziva „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza II.“ i proračuna Osječko – baranjske županije.

Navedenoj radionici prisustvovali su nastavnici, pomoćnici u nastavi, roditelji te učenici koji su uključeni u projekt ''Učimo zajedno 3'' iz sljedećih škola:

• OŠ ''DR. FRANJO TUĐMAN'' BELI MANASTIR
  • OŠ BILJE
  • OŠ DRAŽ
  • OŠ JAGODNJAK
  • OŠ KNEŽEVI VINOGRADI
  • OŠ POPOVAC
  • OŠ ZMAJEVAC
  • OŠ LUG
  • DRUGA SREDNJA ŠKOLA BELI MANASTIR
  • OŠ DARDA
  • OŠ MILKA CEPELIĆA VUKA

Cilj je ove edukativno interaktivne radionice učenike, ali i zajednicu u kojoj oni svakodnevno žive, naučiti timskom radu, toleranciji i nenasilnoj komunikaciji, a sve to radi se na zabavan način, kroz umjetnost glazbe i plesa. Također, cilj ove radionice svakako je i inkluzija učenika.

Nastavno na navedeno, drugi dio radionice obuhvaćao je ipredavanje vezano uz prilagodbu nastavnog materijala te izradu didaktičkog materijala i didaktičke igre za učenike.

Na kraju je važno istaknuti da je ovo bila posljednja od ukupno pet organiziranih edukativno-interaktivnih radionica u okviru projekta ''Učimo zajedno 3'' na području cijele Osječko-baranjske županije. Na navedeni je način radionica učinjena dostupnom svim korisnicima i sudionicima projekta ''Učimo zajedno 3''. Osim svojevrsne glazbene terapije, na ovaj je način učenicima, ali i svim sudionicima projekta, omogućeno druženje na zabavan način i, vrlo bitna, razmjena iskustava.

objavio: Marina Gernhardt   datum: 7. 6. 2017.