21.gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

U subotu, 11. ožujka, održano je 21. gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa u OŠ Dobriše Cesarića. Ukupno 15 ekipa, devet iz osnovnih i šest iz srednjih škola, odnosno više od 200 sudionika među kojima su bili i učenici naše škole, natjecalo se u provjeri znanja o udruzi Crveni križ kao i vještini pružanja prve pomoći. Ekipe su se natjecale u dvjema kategorijama – pomladak (osnovna  škola) i mladež (srednja škola).

Provjeravalo se znanje i vještina pružanja prve pomoći u konkretnim primjerima i simulaciji stvarnih incidentnih situacija koje se nerijetko događaju mlađoj populaciji – ovaj puta je to bilo urušavanje pozornice na koncertu prilikom čega su ozlijeđeni i članovi skupine koja je nastupala kao i publika iz gledališta. Dakle, bilo je tu otvorenih prijeloma, krvarenja, ozljeda glave, stanja šoka…

Sve ekipe pokazale su zavidnu razinu znanja iz ispitivanih područja, posebno iz vještine pružanja prve pomoći, što je rezultat dugotrajnog pripremanja ekipa i zasluga mentora, nastavnika osnovnih i srednjih škola te volontera Crvenog križa, koji su pripremali ekipe.

U kategoriji podmlatka prvo mjesto osvojila je OŠ Antuna Mihanovića, drugo mjesto OŠ Dobriša Cesarić i treće mjesto OŠ Mladost. Našim učenicima čestitamo na sudjelovanju i želimo im više uspjeha nagodinu.

objavio: Marina Gernhardt   datum: 13. 3. 2017.