Maša i Medvjed na ledu - jednodnevni izlet u Zagreb

4.3.2017. godine učenici naše škole, zajedno s  roditeljima te učiteljicama Darkom Šteko i Sandom Jurić, bili su na jednodnevnom izletu u Zagrebu.

Po dolasku u Zagreb slijedio je razgled grada - upoznavši se s Trgom bana Josipa Jelačića i njegovim znamenitostima, uputili smo se prema Gornjem gradu. Tu smo vidjeli  katedralu Uznesenja Blažene Djevice Marije – najveću hrvatsku sakralnu građevinu, poznatu zagrebačku tržnicu Dolac, Kamenita vrata, crkvu svetog Marka te zgradu Sabora i Vlade RH, a zatim smo prošetali do Kule Lotrščak i čuli zanimljivu priču o njoj. Nakon panoramskog razgleda grada i uspinjače, prošetali smo se Strossmayerovim šetalištem i spustili se u najdužu zagrebačku ulicu Ilicu. Iz vrve subotnjeg prijepodneva pobjegli smo tek nedavno obnovljenim tunelima koji se nalaze ispod Gornjeg grada i Ilice.

Tunelom smo došli u blizine najzanimljivijeg muzeja koji smo do sada vidjeli, a to je Muzej iluzija. On nam je poljuljao povjerenje u naša osjetila i uveo nas u svijet koji nas je potpuno očarao, ali i zbunio. Naučili smo kako se oduprijeti gravitaciji u kosoj sobi, uživali u najvećoj zbirci holograma, ušli u svijet varki te istražili svijet iluzija i nemogućeg.

Nakon ručka otišli smo do Arene Zagreb gdje smo pogledali suvremenu adaptaciju ruske animirane hit serije „Maša i Medvjed“.

Ova jedinstvena predstava „Maša i Medvjed na ledu“ odvela nas je u svijet raskošne ledene bajke: omiljeni junaci kroz interaktivnu predstavu i 3D animaciju odveli su nas u šumsku pustolovinu ispunjenu smijehom, humorom i dobrom glazbom. Vidjeli smo akrobate, plesače i profesionalne klizače odjevene u atraktivne kostime uz raskošnu scenografiju što je ovaj spektakl učinilo nezaboravnim.

Nakon cjelodnevnog boravka u Zagrebu i mnoštva prikupljenih doživljaja i iskustava, veseli i raspjevani vratili smo se kući.

Darka Šteko

objavio: Marina Gernhardt   datum: 12. 3. 2017.