Posjet osmih razreda Vukovaru

U sklopu projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“ 25. i 26.siječnja 2017.godine naši osmaši su, u pratnji vjeroučiteljice Ivane Bičvić i razrednice Marine Gernhardt, posjetili Vukovar. Projekt realizira javna ustanova "Memorijalni centar Domovinskoga rata Vukovar", a njegov cilj je kroz dvodnevni posjet naučiti učenike o vrijednostima Domovinskoga rata i Bitke za Vukovar. Smještaj, prijevoz i prehranu učenika u cijelosti financira Ministarstvo branitelja.

Na ovoj dvodnevnoj terenskoj nastavi učenici su posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej Vučedolske kulture, obišli memorijalne lokalitete (Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen-dom Ovčaru, Masovnu grobnicu Ovčara, Kukuruzni put - „Put spasa“, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica '91, MCDR Vukovar – bivšu vojarnu 204. VU brigade, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata) te poslušali predavanja na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar.

Po završetku posjeta Vukovaru učenici su sudjelovali u „Školi mira“ koju je održao nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić (prilog iz Dnevnika NoveTV možete pogledati ovdje - 27.minuta). Kardinal Puljić je učenicima poručio da trebaju temeljito poznavati povijest naroda kojemu pripadaju; da u Vukovaru trebaju vidjeti i usvojiti što se dogodilo, ali da ne ponesu mržnju iz svega toga što su vidjeli, nego srce koje zna nadići i pobijediti zlo, srce koje zna vrednovati tuđu žrtvu i koje će se znati žrtvovati. Nakon „Škole mira“ uslijedio je kviz znanja na kojem su u ime naše škole sudjelovali Luka Miler i Luka Stanković, a kardinal Puljić je svim sudionicima uručio diplome.

Više fotografija možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Marina Gernhardt   datum: 28. 1. 2017.