VESELI TJEDAN U ORAHOVICI

Sastavak Učenika o provedenom tjednu u orahovici

Moj razred, s učiteljicom Darkom Šteko, proveo je nezaboravan tjedan u Orahovici.Tamo nam je bilo jako lijepo. Nše odmaralište je bilo okruženo predivnom prirodom sasvim drugačijom nego li kod kuće.Iz dvorišta smo vidjeli veliki dio Orahovice,što me jako iznenadilo,jer kod nas je sve ravno.Gledati okoliš s brda za mene je bio doživljaj.Osim predivnih šuma,Orahovica je poznata po kulturno povijesnim spomenicima,odkojih je najpoznatija stara tvrđava Ružica grd.Nismo ju uspijeli posjetiti zbog lošeg vremena,ali smo čitali mnoge legende o njezinom nastanku.Sve su vrlo zanimljive i uzbudljive.Ispod razvalina Ružice grada nalazi se umjetno jezero,koje svojom ljepotom privlači brojne izletnike,a i mene je oduševilo.

Pitate li se što mi je najviše ostalo u sjećanju,mislim od svih tih znamenitosti, pa naravno-ODLAZAK U DISCO.Tamo smo uz glazbu i ples svi poželjeli ostati dugo u Orahovici.Kada se glazba stišala, a mi malo predahnuli,sljedilo je još jedno "ludilo"-NOĆNO KUPANJE.Na noćnom kupanju smo već bili,ali ovo nako disca je bilo posebno.lIli možda zato jer smo znali da sutra idemo kući.

Po povratku naišli smo u dvorac obitelji pejačević u Našicama i u ZOO vrt u Našičkom Markovcu.Tamo su neki učenici držali zmije-strašno.Mi hrabriji jahali smo ponija i bili velika podrška onima koji su imali zmije oko vrata.

Cijeli tjedan je bio veseo,pun smijeha i sasvim drugačiji nego li u Vuki.Kiša i hladno vrijeme nije nam uspijelo pokvariti raspoloženje.Volio bih više ovakih  tjedana.

Izvor: Učenik Marko Derdić

objavio: Ivan Lončarević   datum: 18. 12. 2008.