Čitam sto na sat

Moto ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige je Čitam sto na sat. Jedna od aktivnosti koja se tradicionalno provodi je Nacionalni kviz za poticanje čitanja u organizaciji Knjižnica grada Zagreba - Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom. Ove godine u on-line kvizu sudjeluju i učenici naše škole koji su tijekom rujna i početkom listopada trebali pročitati knjige: Krugovi na vodi, autorice Snježane Babić Višnjić, Ljeto za pamćenje, autora Mire Gavrana i Bio sam pas i opet sam, autorice Nene Lončar.

Podsjetimo, Mjesec hrvatske knjige je manifestacija koja se održava svake godine u knjižnicama diljem Hrvatske od 15. listopada do 15.studenoga s ciljem promicanja knjige i čitanja. Čast svečanog otvorenja manifestacije 15.listopada je dobio Šibenik jer ove godine slavi 950 godina od prvog spomena grada, 150. obljetnicu čitaonice u Šibeniku i 400 godina od objave knjige Fausta Vrančića Machinae novae (Novi strojevi)

Izumi i Faust Vrančić poticaj su nam za ovogodišnje čitanje.

Započeli smo s čitanjem u ponedjeljak, 17.listopada. Učenici četvrtog razreda čitali su ulomak Gardaševa romana Izum profesora Leopolda, pogledali animirani film Leteći Fabijan i razgovarali o izumima. U srijedu, 19.listopada, učenici prvog razreda su čitali slikovnicu Leteći Fabijan, pogledali animirani film, a potom i nacrtali Baltazarov izum (fotografije pogledajte u fotogaleriji). Susrete u knjižnici  nastavljamo sljedeći tjedan, čitat ćemo slikovnicu Faust leteći čovjek, autorice Zdenke Bilušić.

Hoćemo li u Mjesecu hrvatske knjige „čitati sto na sat“, uvjerimo se...

objavio: Marina Gernhardt   datum: 21. 10. 2016.

« Travanj 2024 »