Učenici sudjelovali na međunarodnom matematičkom natjecanju "Klokan bez granica"

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 17. ožujka 2016. godine u 12 sati i 30 minuta u našoj školi održano je međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" na kojem su sudjelovala 24 učenika iz 5., 6., 7. i 8.razreda.

U isto vrijeme s približno istim zadacima natjecali su se i učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bugarske, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Češke, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Finske, Francuske, Gruzije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Indonezije, Irana, Italije, Kirgistana, Kazahstana, Kolumbije, Litve, Moldavije, Makedonije, Meksika, Mongolije, Nizozemske, Norveške, Obale Bjelokosti, Pakistana, Poljske, Portorika, Portugala, Paragvaja, Rumunjske, Srbije, Rusije, Švedske, Slovenije, Slovačke, Tunisa, Ukrajine, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država, Venezuele, Čilea, Gane, Irske, Izraela, Kostarike, Latvije i Malezije.

Moto natjecanja "Klokan bez granica" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra, tj.natjecanje, se samofinancira članarinom sudionika, tj.natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Najmanje polovina prikupljene svote mora se potrošiti za nagrade najboljima.

Više fotografija možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Marina Gernhardt   datum: 17. 3. 2016.

« Travanj 2024 »