Vuki s ljubavlju

Vuka, 18. travnja – Povodom Dana planeta Zemlje, gradnje crkve sv. Josipa Vuka i arheoloških istraživanja kod Beketinaca, u suradnji sa župnim uredom sv. Josipa u Vuki, u Osnovnoj školi Milka Cepelića otvorena je izložba fotografija arheologinje Instituta za arheologiju iz Zagreba Kornelije Minichreiter.

Dr. Kornelija Minichreiter rođena je 1944. u Zagrebu. Studij arheologije završila je 1967. na Filizofskom fakultetu u Zagrebu. Od 1992. godine do danas radi u Institutu za arheologiju u Zagrebu kao voditeljica znanstveno - istaživačkih projekata: Istraživanje kulture prapovijesnog razdoblja u Slavoniji i Baranji, Prapovijesni identitet kontinentalne hrvatske  i Prapovijesni identitet prvih zemljoradničkih populacija kontinentalne Hrvatske. Već 38 godina prisutna je u Slavoniji i Srijemu koji su joj u duši i srcu i kojima je posvetila cijelu svoju radni vijek.

Kornelija Minichreiter umjetnica je koja razumije govor prirode, koja čuje i prepoznaje njegov jezik i prevodi ga u slikovni medij blizak senzibilitetu suvremene kulture. Umjetnica fotografira jedan zemljpisno omeđen prostor, u njegovu buđenju i razvoju, poigravajući se sa sva četiri elementa od kojih je sazdana priroda: voda, zrak, zemlja i vatra.

Očarana je ljepotom Dunava i Iloka, jesenskim bojama šuma u Vuki i Beketincima te uzoranom slavonskom zemljom koja čeka da život ponovo uđe u njih.

Fotografije su izložene u holu škole Milka Cepelića u Vuki od 18. travnja - 20. svibnja 2008. Svi oni koji Slavoniju i Srijem te njihove ljepote nose u srcu kao i umjetnica pozivamo da posjete izložbu.

objavio: Denis Milošević   datum: 22. 4. 2008.