Osvrt na Mjesec hrvatske knjige

Protekli Mjesec hrvatske knjige čitali smo slikovnice i ulomke priča i romana na temu svjetlosti.

Tijekom listopada i studenoga, nakon posjeta polaznika Dječjeg vrtića Vuka, školsku  knjižnicu posjetili su učenici 1.-8. razreda  matične škole, a  potom i učenici 1.-4. razreda područne škole.

Učenici 5.- 8. razreda čitali su ulomak nagrađenog romana autorice Jeanne DuPrau  Ember, grad svjetla.  Ember  je grad u kojem većina građana živi u skladu s održivim razvojem. Međutim, u gradu se postupno gase svjetla, dolazi do povremenih prekida dotoka električne energije što prijeti opstanku  grada i njegovih stanovnika. Dvoje hrabrih dvanaestogodišnjaka traže izlaz iz grada i avantura započinje…, a kako završava, doznajte čitajući knjigu.

Učenici 1.-4. razreda čitali su slikovnice i priče  Mala  zvijezda , Dječak u zvjezdanim čizmama,  Zvjezdica Zvjezdančica i krijesnica Svjetlančica  i Bajka o svjetlosti.  Nakon čitanja, učenici su razgovarali o pričama, likovima, ilustrirali  te pisali svoj završetak priče.                              Čitajući sve te priče doznali smo da unatoč raznovrsnim suvremenim „izvorima svjetlosti“ ne smijemo zaboraviti na „svjetlo“ u nama i ljepotu njegova dijeljenja s drugima.

Pročitajte i vi neke od navedenih naslova, potražite ih na policama školske knjižnice i GISKO-a.

Djelić atmosfere iz naše knjižnice prenosimo vam fotografijama.

objavio: Marina Gregić   datum: 17. 11. 2015.