Plan i program školskog izleta 5. i 6. razreda - Hrvatsko zagorje

Nadnevak izleta: 29. i 30. Lipnja

Odredište: Krapinske toplice

Sudionici: Učenici petog i šestog razreda OŠ Milka Cepelića, Vuka i njihovi razrednici Dalibor Tominac i Marina Gregić

Cilj i zadaće izleta: Upoznavanje učenika s kulturno- povijesnom baštinom i znamenitostima Hrvatskog zagorja

Tijek Izleta:

I.dan

Polazak grupe autobusom u 6:00sati iz Vuke i 6:15 iz Beketinaca – ispred škole. ( Roditelji učenika koji su iz Lipovca i Hrastovca dužni su sami organizirati prijevoz.)
-  Vožnja autocestom preko Zagreba do Gornje Stubice
- Posjet Muzeju seljačkih buna u dvorcu obitelji Oršić, spomenika Matiji Gupcu i Gupčevoj lipi
- Obilazak dvorca Trakošćan, razgledavanje dvorca obitelji Drašković, zbirke oružja, namještaja…
- Odlazak u hotel, smještaj, večera i noćenje

II.dan

- Doručak u hotelu
- Slobodno vrijeme za kupanje u zatvorenom bazenu
- Ručak u hotelu
- Vožnja do Krapine, posjet muzeju Krapinskih neandertalaca
- Vožnja do Varaždina, slobodno vrijeme
- Vožnja kući Podravskom magistralom

Programski sadržaji:
Učenici će o dolasku prvo posjetiti Muzej seljačkih buna u baroknom  dvorcu obitelji Oršić, koji je osnovan u povodu 400. godišnjice velike seljačke bune iz 1573.godine,  spomenik Matiji Gupcu i Gupčevoj lipi. Stalni postav Muzeja, otvoren 2002., nudi cjeloviti pregled feudalnog Zagorja, a Seljačka buna središnji je događaj.
Nastavak vožnje do najpoznatijeg i najposjećenijeg dvorca Hrvatskog zagorja, dvorca Trakošćana koji je smješten na brežuljku s perivojem usred park šume koji je podignut u 13.stoljeću. Od 1568. do 1944. godine dvorac je u posjedu obitelji Drašković.  Učenici će razgledati dvorac, zbirku oružja, namještaja, lovačkih trofeja te portreta.
Nakon toga vožnju nastavljamo do hotela Aquae Vivae  u Krapinskim Toplicama gdje slijedi večera i noćenje.
Prijepodne drugog dana nakon doručka namijenjeno je za kupanje u zatvorenom bazenu hotela. Slijedi ručak u hotelu te vožnja do Krapine. U Krapini ćemo posjetiti Muzej krapinskih neandrtalaca koji se nalazi na lokalitetu Hušnjakovo uz najpoznatije svjetsko nalazište neandertalskog čovjeka. U njemu nas očekuje zanimljiva priča o životu i kulturi neandertalskog čovjeka u Krapini, mnoštvo multimedijskih i drugih sadržaja. Nakon obilaska muzeja slijedi nastavak vožnje do Varaždina, šetnja i slobodno vrijeme za razgledavanje grada.
Vožnja prema kući Podravskom magistralom. Uz kraća usputna zaustavljanja dolazak pred školu predviđen je u kasnim večernjim satima.

Cijena izleta – 680kn i u nju su uključeni:
 - Prijevoz turističkim autobusom
-  Pratitelj grupe
- 1 puni pansion u Krapinskim toplicama
- Ulaznica za Muzej krapinskih neandertalaca
- Ulaznica u dvorac Trakošćan
- Ulaznica u Muzej seljačkih buna
- Ulaznica na bazen
- Troškovi organizacije i rezervacije

Predviđene sigurnosne mjere:

Učenici su osigurani u školi, a njihovi roditelji  će unaprijed obavijestiti učitelje o eventualnim bolestima, alergijama i slično. Učitelji će ponijeti kutiju za pružanje prve pomoći.

Predviđene mjere zaštite od neprimjerenog ponašanja učenika:
Za neodgovorno ponašanje i kršenje dogovora te pravila učenici će snositi sljedeće posljedice:

Za neizvršene unaprijed dogovorene obveze i zadatke: donošenje pedagoških mjera prema Statutu Škole
Za neprimjereno ponašanje koje ometa tijek putovanja ili dovodi do konfliktnih situacija: prijevremeni odlazak kući ( individualno uz obvezni dolazak roditelja) te  izricanje pedagoških mjera prema Statutu Škole.

Predviđene mogućnosti komunikacije sa školom:

Škola te dane radi te će voditelji biti u kontaktu s osobljem u školi.

VODITELJI:

Dalibor Tominac i Marina Gregić

objavio: Marina Gregić   datum: 22. 6. 2015.