Plastičnim čepovima do skupih lijekova

Ove školske godine naša škola se uključila u projekt udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL). Udruga je pokrenula projekt pod nazivom “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”. Naime, sakupljajući plastične čepove činimo hvalevrijedno humanitarno djelo jer za kilogram plastičnih čepova Udruga oboljelih od leukemije i limfoma dobije 20 centi, ujedno čineći i dobro za okoliš.

U ovu akciju uistinu su se uključiti svi naši učenici i djelatnici kako bismo prikupiti što više plastičnih čepova s  boca i različite ambalaže, odnosno pomogli oboljelima od leukemije i limfoma da nabave i osiguraju za svoje liječenje što više skupocjenih lijekova.

Zbog iznimnog angažmana u ovom projektu i naša škola, na poziv Policijske uprave osječko – baranjske sudjelovala je na završnoj primopredaji čepova koja se održala 6. lipnja 2023. u Osijeku. Učenike OŠ Milka Cepelića predstavljale su učenice 7. a razreda Lucija Činkl i Ana Maričić u pratnji vjeroučiteljice Ivane Bičvić koordinatorice projekta.

Policijske uprave osječko – baranjske, inače u suradnji s partnerima, državnim ustanovama, tvrtkama, školama, vrtićima, udrugama i građanima s područja Osječko-baranjske županije prikuplja plastične čepove od 2017. godine. te ih prodaje tvrtki za otkup plastike a prihod se uplaćuje na račun UOLL Hrvatske.

Ukupno je od 2017. do sada na našem području prikupljeno 20 tona čepova.

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske sa sjedištem u Čakovcu djeluje od 1998. godine, neprofitna je, a osnovana je sa svrhom pružanja pomoći oboljelima od teških malignih bolesti na području Hrvatske. Udruga, koja ima više od 500 članova vodi brigu o oboljelima od leukemije, mijeloma, limfoma, GIST-a (gastrointestinalnog stromalnog tumora), te srodnih hematoloških i onkoloških bolesti.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.

vjeroučiteljica Ivana Bičvić

objavio: Marina Gernhardt   datum: 7. 6. 2023.