Večer čitanja

Još jednom aktivnošću obilježili smo Međunarodni mjesec školskih knjižnica. U petak 26. listopada od 17 - 22 h u školskoj knjižnici održana je Večer čitanja za učenike 5.i 6. razreda.
    Potaknuti općim interesom koje je pobudilo emitiranje turskih serijala na HTV-u, odlučili smo se čitajući  Tisuću i jednu noć  promicati čitanje.

-ostale slike pogledaj u foto-galeriji.

U 17 h okupili smo se u školskoj knjižnici.  U svijet Tisuću i jedne noći zakoračili smo čitajući priču o Šeherezadi. Uslijedilo je čitanje priče Dvije zavidne sestre. U čitanju su se izmjenjivale učiteljice Snježana Zbiljski, Elizabeta Klein, Ivana Vučemilović i knjižničarka Gordana Bilić.            Učenici su kratko predahnuli, pripremali se za rad vezujući turbane, uživali u orijentalnoj zakusci i u domaćim kolačima koje su priredile mame.
   U radnom dijelu, podijeljeni po skupinama, učenici su izrađivali štapne lutke od papira, sastavljali igrokaze i prevodili riječi iz priče na njemački jezik. Kratku stanku od rada iskoristili su za ples uz orijentalnu glazbu i daire.
  Školska knjižnica pretvorila se u veliku kreativnu radionicu.  Pri kraju našega druženja uslijedila je prezentacija igrokaza  i iščitavanje prijevoda riječi na njemački jezik.

Večer čitanja je završila  plesom i razmjenom dojmova, a oni su u pisanom obliku glasili ovako:

„Večer čitanja je bila super!

Presuper, najbolje do sada. Ocjena čista 10.

Super, ovo mi se jako svidjelo. Bilo je uzbudljivo.

Ovaj projekt je bio savršen i zabavan. Ocjena 10.

Večer je bila odlična. Bilo je puno zabave i plesa. Ovu večer nikada neću zaboraviti.“

objavio: Marina Gregić   datum: 12. 11. 2012.