Učenici područne škole u školskoj knjižnici

U petak 17. veljače zbog sudjelovanja na maskenbalu, za učenike 1.- 4.b razreda PŠ Beketinci organizirana je nastava u matičnoj školi. Učenici 3. i 4.b razreda sa svojom učiteljicom boravili su u školskoj knjižnici što smo iskoristili za razgovor o pročitanim knjigama i naknadno obilježavanje Svjetskog dana čitanja naglas.

Učenici 4.b razreda, oduševljeni pročitanom lektirom Duh u močvari, zainteresirali su se i za druge Gardaševe uratke. U veljači su, po osobnom izboru, čitali jedan od Gardaševih naslova. U školskoj  knjižnici pronašli smo deset Gardaševih književnih djela, a učenici su za čitanje odabrali naslove Bakreni Petar, Damjanovo jezero, Izum profesora Leopolda, Ljubičasti planet, Miron u potrazi za Svetim Gralom i Zaboravljena torba. Uz rad u „carstvu knjiga“ učenici su svoje preporuke, ali i dojmove o pročitanim knjigama, međusobno podijelili. Tijekom čitanja nailazili su na nove, nepoznate riječi pa smo neke od onih koje su upamtili, potražili u rječnicima.

Premda naknadno, obilježili smo i Svjetski dan čitanja naglas. Učenici su čitali basne iz zbirke Sretan cvrčak, razgovarali o njihovim porukama te ocijenili svoje čitanje.

Dio atmosfere iz knjižnice zabilježili smo fotografijama koje možete pogledati u fotogaleriji.

knjižničarka Gordana Bilić

objavio: Marina Gernhardt   datum: 22. 2. 2023.