Obilježili smo Svjetski dan čitanja naglas

U petak 3.veljače učenici 1.-4. razreda matične škole razrednom priredbom obilježili su Svjetski dan čitanja naglas.

Svjetski dan čitanja naglas obilježava se svake godine prvu srijedu u veljači. Osmislila ga je i pokrenula 2010. godine neprofitna organizacija LitWorld zagovarajući pismenost za sve ljude kao osnovno ljudsko pravo. Obilježavanjem ovoga dana želi se usmjeriti pozornost na važnost čitanja naglas i moć priča kojima možemo mijenjati društvo. Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija maštu i ključno je za razvoj čitateljskih navika djece od rane dobi.

Razrednom priredbom, u učionici 1.a razreda, učenici 1.- 4.razreda sa svojim učiteljicama i knjižničarkom sudjelovali su u obilježavanju Svjetskog dana čitanja naglas.

Učenici 2. - 4. razreda pripremili su se za čitanje naglas čitajući basne u školi i kod kuće. Okrunjeni čitateljskim krunama čitali su prvašićima basne Najbolji gospodar, Ususret nesreći i Rođendan Gljive Ludare. O svakoj počitanoj basni smo razgovarali, učenici su glasali za njima najbolju basnu te su izdvojili učenike koji su po njihovu mišljenju najbolje čitali, a potom i ocijenili današnji susret.

Sve to možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Dio učenika 2. i 3. razreda nažalost danas nije bio s nama, ali još jedanput pohvala svim sudionicima na sudjelovanju i čitanju naglas!

Radujemo se zajedničkom susretu dogodine, do tada čitajte i što više možete – čitaje naglas!

knjižničarka Gordana Bilić

objavio: Marina Gernhardt   datum: 6. 2. 2023.