Dani kruha 17.10.2012. Beketinci

SVEČANA PRIREDBA POVODOM DANA KRUHA -

DANA  ZAHVALNOSTI U PŠ BEKETINCIMA dana 17.10.2012.

Povodom Dana zahvalnosti zahvaljujemo za plodove zemlje koje

ostale slike pogledaj u FOTO-GALERIJI

SVEČANA PRIREDBA POVODOM DANA KRUHA -

DANA  ZAHVALNOSTI U PŠ BEKETINCIMA dana 17.10.2012.

Povodom Dana zahvalnosti zahvaljujemo za plodove zemlje koje blagujemo u jesen. Našu osobitu zahvalnost dobiva i kruh koji je detalj svakog jelovnika. Veliku čast ima naša škola koja svake godine obilježava ovu prigodu i to svečanom priredbom.

Učenici PŠ Beketinaca uveselili su roditelje i nas – učitelje svojom izvedbom igrokaza i plesa. Bilo je tu plesa i pjesme, veselih krafni i raspjevanih pereca. Učenici su marljivo radili igrokaze koje je pažljivo pripremila učiteljica Sanda Veber. Za glazbu i ples bila je odgovorna učiteljica Monika Križanović, a naš učitelj Radoslav Sekulić brižno je pazio da budu svi glasni i jasni.

Možete zamisliti punu školu roditelja, njihovih prijatelja i male dječice koja su gledala svoju braću i sestre i zamišljala da su na njihovom mjestu. Naša teta Spomenka uredila je naš blagdanski stol stolnjacima ručno rađenim, seoskim kolima i petrolejkama, a pune košare kruha i peciva bile su dar naših mama i baka.

Da bi svečanost dobila svoju svetu notu, pobrinuo se naš novi župnik Mate Mičan koji nam je blagoslovio stol i poželio dobar tek. Nas je samo 23 a veseli glasovi orili su se još dugo i širio se miris zahvalnosti kroz selo.

Izvješće podnijela:

Učiteljica Monika Križanović

Fotografije pogledaj u FOTO-GALERIJI

objavio: Ivan Lončarević   datum: 23. 10. 2012.