Svjetski dan tablice množenja

Koliko dobro se sjećate tablice množenja? Koristite li ju svakodnevno? Kako biste se osjećali da vas netko sada ispita znanje tablice množenja?

Današnji dan, 7.listopada 2022. godine, u našoj školi smo posvetili upravo ovoj temi - tablici množenja! Naime, obilježili smo Svjetski dan tablice množenja na način da su timovi učenika na hodnicima i u učionicama provjeravali znanje tablice množenja zainteresiranih učenika i djelatnika škole. Oni koji su pokazali zavidno znanje nagrađeni su prigodnim naljepnicama te certifikatima za stručnjake iz područja tablice množenja. Dio ugođaja donosimo na fotografijama u našoj galeriji, a više o samom Svjetskom danu tablice množenja možete pročitati pod opširnije.

Svjetski dan tablice množenja (World Multiplication Table Day - WMTD) obilježava se već 12 godina posljednji petak u rujnu ili prvi petak u listopadu. Glavni organizator je proizvođač didaktičkih materijala za podučavanje i učenje matematike Publisher Grabowski Cards iz Poljske koji popularizira zabavne oblike učenja i podučavanja matematike. Cilj Svjetskog dana tablice množenja je popularizacija zabavnih načina učenja i podučavanja matematike, a - kako se obilježava početkom školske godine - ujedno omogućava učenicima osvježavanje znanja tablice množenja nakon ljetnih praznika. Dodatna motivacija učenicima jest da se na ovaj poseban dan zamjenjuju uloge učitelja i učenika što je učenicima većinom jako zanimljivo. Za dodatne informacije posjetite stranicu www.wmtday.org, a možete i riješiti kviz za provjeru znanja tablice množenja.

U organizaciji Svjetskog dana tablice množenja u našoj školi sudjelovale su učiteljice matematike Božica Borbaš i Iva Mikić, učiteljica informatike Marina Gernhardt te učiteljice razredne nastave Ljiljana Buhač i Dragica Hin.

učiteljica Marina Gernhardt

objavio: Marina Gernhardt   datum: 7. 10. 2022.