Škola u prirodi i obuka neplivača 1.10.-6.10.2012.

Školu u prirodi i obuku neplivača u Orahovici, ove školske godine 2012./2013, pohađali su učenici 3.a razreda s učiteljicom Darkom Šteko.

Ostale slike pogledajte u foto-galeriji.

Ove školske godine, 2012./2013., Škola u prirodi, učenika 3.a razreda, održana je u razdoblju od 1.10.-6.10.2012. godine. Nju su pohađali učenici 3.a razreda, OŠ Milka Cepelića, Vuka.

Nastava se odvijala u organiziranizaciji Crvenog križa, Osijek, od ponedjeljka do subote, u odmaralištu Merkur, u Orahovici.

Iz 3. A razreda Školu u prirodi i obuku neplivača pohađalo je 17-tero djece. Učenik, Anđelko Petričević, nije pohađao nastavu iz opravdanih razloga. Učenici su nastavom u prirodi upoznavali drugačije oblike nastave i u sasvim drugačijem okruženju usvajali nastavne sadržaje. Većini učenika ovakav način rada jako se svidio.

Upoznali su brežuljksati zavičaj, sa svim kulturno-povijesnim znamenitostima Orahovice i okolice. Uočili su sličnosti i razlike između njihovog i ovog zavičaja. Osobito ih je veselilo promatranje prirode i obzora na brežuljka na kojem smo se nalazili.

Dio programa – odlazak na Ružicu grad nismo ostvarili jer je staza bila previše mokra i opasna za penjanje.
        Sadržaji, koji si iziskivali učioničku nastavu, realizirani su u potpunosti u za to predviđenom prostoru. Nastava se odvijala u skupinama dva puta dnevno. Osim nastave u prirodi, učenici su pohađali i školu plivanja. Velika većina uečenika pstali su plivači, jedan mali dio djece mora još raditi na usvajanju tehnike plivanja. Svi učenici su na ovaj način stjecali i razvijali svoje zdravstveno-higijenske navike te samostalno i odgovorno ponašanje.

U večernjim satima djeca su  imala organizirane razne oblike zabave. To im je činilo posebo zadovoljstvo. Stjecali su nova prijateljstva, igrajući se i zabavljajući s prijateljima iz ostalih osnovnih škola koje su ohađale Školu u prirodi u ovom terminu.
Cjelokupnu organizaciju i izvođenje nastave u prirodi uvelike su pomogli djelatnici Crvenog križa.

UČITELJICA:

Darka Šteko

Učenica Lara Buzina, oduševila je sve svojom pjesmicom o borakvu u Orahovici.

ORAHOVICA

GABRIELA:
U sobi spavamo zajedno svi,
a ujutro idemo u Školu u prirodi.

DARIJA:
U orahovicu, na izlet, došli smo svi,
sa učiteljicom smo sami
ona će nas čuvati!

VALENTIN:
Pazit ćemo, pazit više nego treba
vratit ćemo se kući sretni sve do neba!

LARISA:
U Orahovici će neki naučiti plivati,
a neki se samo dobro zabaviti.

ANTONIA:
Volim ja disco i pidžama parti,
ali malo će mi faliti moja mati.

PATRICK:
Kupati se u bazenu zajedno svi mi,
simpatiju prvu pronaći,
super se provesti!

LAURA:
U brežuljkastom zavičaju ćemo se igrati,
na piknik ići, ludo se zabaviti.

LARA:
Pisati zadaću, nositi knjige sve,
ali i puno se družiti,
a navečer kada dođe mrak,
spavat ćemo mi kao mali anđeli!

SVI:
Prvog desetog u Orahovicu došli smo svi,
super će nam biti,
puno ćemo se isplivati!

objavio: Marina Gregić   datum: 15. 10. 2012.