Knjižnični kumovi odabrali i darovali nove naslove školskoj knjižnici

U tjednu obilježavanja manifestacije Noći knjige, novi naslovi u školskoj knjižnici pronašli su put do svojih prvih čitatelja.

Rezultat je to projekta Knjižnični kumovi koji smo započeli u listopadu, u Mjesecu hrvatske knjige, povodom Godine čitanja. Više o tome pročitajte pod opširnije.

Podsjećamo, Knjižnični kumovi zamišljeni su kao projekt pojedinačne i razredne štednje tijekom sedam mjeseci, s ciljem odabira i nabave novih naslova knjiga koje bi učenici željeli vidjeti na policama školske knjižnice i posuditi za čitanje. Učenici 2.-8. razreda u travnju su prikupili ušteđeni novac, svaki je razred odabrao naslov koji smo potom nabavili za školsku knjižnicu. U nabavi knjiga iskoristili smo akcijski popust na knjige u knjižarama povodom Noći knjige. Od zajedničkog novca koji je preostao, učenici 8.razreda odabrali su još dodatna dva naslova. Knjižnični kumovi darovali su jedanaest novih naslova za školsku knjižnicu: Vuk koji je volio drveće, 1001 fora štosna činjenica, Kućni ljubimci, 101 činjenica koju trebaš znati o životinjama, Moji misle da ja lažem, Bježi, mali, bježi, Gregov dnevnik: točka na i, Vidimo se na fejsu, Dnevnik jednog balavca, Mama nemoj me gnjaviti i O.K. je ne biti O.K. Odabrane knjige učenici već čitaju pa su trenutno svi novi naslovi posuđeni.

Knjižnične kumove pogledajte u fotogaleriji.

Zahvaljujući suradnji učenika i njihovih razrednika s knjižničarkom, uz potporu roditelja, uspješno smo dovršili projekt na radost svih sadašnjih i budućih učenika - čitatelja.

Sudionicima projekta Knjižnični kumovi još jedanput veliko hvala!

knjižničarka Gordana Bilić

objavio: Marina Gernhardt   datum: 6. 5. 2022.