Dan otvorenih vrata 3.a u Vuki 16.05.2012.

U srijedu 16. svibnja 2012 .g. s početkom u 14.00 h je održan Dan otvorenih vrata 3.a razreda u OŠ Milka Cepelića u Vuki.  Fotografije pogledaj u FOTO-GALERIJI.

Dan otvorenih vrata 3.a razreda u Vuki

Projekt Čitamo mi u obitelji svi

U srijedu 16. svibnja 2012 .g. s početkom u 14.00 h je održan Dan otvorenih vrata 3.a razreda u OŠ Milka Cepelića u Vuki. U aktivnostima su sudjelovali učenici, roditelji, učiteljica 3.a razreda Danijela Unger i knjižničarka Gordana Bilić.

Ovim danom integrirane nastave nastojali smo zaokružiti  naše sudjelovanje u projektu Čitamo mi, u obitelji svi i na neki način proslaviti uspješno proveden projekt.

Organiziranjem Dana otvorenih vrata nastojali smo i završiti „putovanje ruksaka“ po obiteljima na zanimljiv način te smo osmislili jedan poučno-zabavni nastavni dan za učenike i roditelje. Ponovno smo posegnuli u ruksak za knjigama Dunav, Sto najzanimanja, Lagane laži i Tajne uspješnog učenja ta njihove sadržaje povezali s nastavnim predmetima u trećem razredu. Uslijedile su  radionice izrade jedrilica i riba, crtanja, pisanja priče, igre pantomime i „repanja“. Učenici su priredili i izveli lutkarski igrokaz Knjigo, knjižice. Roditelji su se s radošću vratili u školske klupe i na posve suvremen i drugačiji način sudjelovali u ostvarivanju nastavnog procesa.

Dan je završio na zadovoljstvo svih sudionika i u potpunosti ispunio naša očekivanja. Potvrdili smo da se čitajući možemo zabaviti i pri tome mnogo toga naučiti.

S geslom “Čitanje je plemenito skitanje po stranicama i nikakvo zaustavljanje na granicama“, putovat će poruke u boci iz našeg sela Vuka rijekom Vukom, nadamo se, sve do Dunava.

Na kraju, jedna molba za slučajne nalaznike. Javite nam gdje ste pronašli bocu i pustite je dalje kako bi stigla do svoga odredišta.

objavio: Ivan Lončarević   datum: 30. 5. 2012.