Obilježen Dan sigurnijeg interneta

Od 7. do 11. veljače 2022. godine na satima razrednika, informatike te prirode i društva obilježen je Dan sigurnijeg interneta.

Dan sigurnijeg interneta organizira udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Tako se svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta udružuje kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima se želi podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu. Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet.“

Zavirite pod opširnije kako biste vidjeli čime smo se bavili i što smo sve izradili.

Učenici 6.b razreda su u sklopu jedinice Osviještenost iz medijske pismenosti sa svojom razrednicom Doris Zubaj učili kako biti medijski mudro dijete:

Što su sve učenici radili na satima informatike?

- učenici 1. razreda su upoznali pojam osobnih podataka te kako ih štititi:

- učenici 2. razreda su naučili osnovna pravila sigurnosti na internetu:

- učenici 3. razreda su se upoznali s nekim opasnostima s kojima se mogu susresti prilikom korištenja interneta te su naučili kome se i gdje u takvoj situaciji trebaju obratiti za pomoć:

- učenici 4. razreda su naučili kako oprezno koristiti internet:

- učenici 5.razreda pogledali su zanimljive videozapise o sigurnosti i privatnosti na internetu te su se upoznali s pojmom elektroničkog nasilja:

- učenici 6. razreda su proučavali svoje i tuđe digitalne tragove, zapisali kakav digitalan trag žele ostaviti te su razgovarali o elektroničkom nasilju:

- učenici 7. razreda su naučili da sigurnost na mrežnim stranicama obuhvaća sigurnost računala, tajnost osobnih podataka i lozinki te poštivanje autorskih prava:

D.B., 7.a

E.F., 7.a

L.V., 7.a

F.N., 7.a

J.F., 7.a

S.M., 7.a

- učenici 8. razreda su ponovili pojam e-nasilje te su razgovarali o tome kako spriječiti širenje elektroničkog nasilja i govora mržnje:

M.B., 8.a

M.M., 8.a

E.E., 8.a

T.M., 8.a

objavio: Marina Gernhardt   datum: 14. 2. 2022.