Upis djece u prvi razred osnovne škole

OBVEZNICI UPISA

U prvi razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja 2022. godine imaju navršenih šest godina života.

Obveznici polaska u osnovnu školu, za školsku 2022./2023. godinu, su djeca  rođena u razdoblju od 1. travnja 2015. do 31. ožujka 2016. godine.

REDOSLIJED OBAVEZA VEZANIH ZA UPIS

1. PREDUPIS (do 18. veljače 2022. godine):

U razdoblju do 18. veljače 2022. godine roditelji/skrbnici dužni su obaviti PREDUPIS kako bi se dijete evidentiralo kao budući polaznik prvog razreda u školskoj 2022./2023. godini. Roditeljima s upisnog područja OŠ MILKA CEPELIĆA, Vuka:  VUKA, LIPOVAC, HRASTOVAC, BIJELE KLADE, MALA BRANJEVINA i BEKETINCI trebaju do 18.02.2022. trebaju dostaviti preslike dokumenata u računovodstvo (svakim radnim danom od 7:30 do 13:30 sati):

• OIB djeteta,
  • JMBG djeteta,
  • domovnicu
  • rodni list djeteta,
  • važeću adresu stanovanja (prebivalište ili boravište) i
  • dostupne kontakte roditelja.

Nakon što prikupimo sve podatke roditelji/staratelji će na adresu stanovanja koju su dostavili primiti pisanu obavijest s daljnjim uputama o terminima zdravstvenih pregleda i terminima utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta od strane školskog povjerenstva.

Nije potrebno zvati liječnika školske medicine. Sve ostale informacije u vezi upisa možete pročitati u planu upisa koji se nalazi na mrežnoj stranici škole ili na tel. 031/389-213.

Ukoliko dijete ima već utvrđene poteškoće u razvoju, molimo roditelje da o tome obavijeste Školu prilikom PREDUPISA kako bismo dogovorili raniji termin utvrđivanja psihofizičkog stanja (testiranja).

2. UPIS UČENIKA U 1. RAZRED (6. i 7. lipnja 2022. godine)

U dane 6. i 7. lipnja 2022. godine (ponedjeljak i utorak) u vremenu od 7:30 – 13:30 sati vršit će se upisi učenika u 1. razred. Upisi će se vršiti u prostorijama škole u skladu s tada važećim epidemiološkim preporukama.

DODATNE NAPOMENE:

• Roditelji/skrbnici čija djeca iz određenih razloga neće pohađati OŠ MILKA CEPELIĆA, VUKA, a nalaze se na upisnom području škole također se trebaju javiti u školu kako bismo ih evidentirali i uputili na daljnje korake.

• Iznimno, na zahtjev roditelja/skrbnika i na prijedlog stručnog povjerenstva za dijete koje do kraja tekuće godine navršava šest godina, roditelj može podnijeti zahtjev za uvrštavanje u popis za prijevremeno utvrđivanje psihofizičkoga stanja djeteta najkasnije do 31. ožujka 2022. godine. Prijevremeni upis odobrit će se djetetu koje postigne prosječne rezultate u odnosu na drugu djecu školske obveznike koji su pristupili postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja za upis u prvi razred osnovne škole. Ured će odbiti zahtjeve roditelja za prijevremeni upis djeteta koje do kraja tekuće godine ne navršava šest godina života.

• Roditelj/skrbnik koji želi odgoditi upis djeteta u osnovnu školu  za jednu školsku godinu iz opravdanih razloga, također mora prijaviti dijete za pregled, i tek nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta stručno povjerenstvo podnosi zahtjev za odgodu upisa u prvi razred Upravnom odjelu za obrazovanje i mlade Osječko – baranjske županije ili nadležnoj ispostavi Ured.

• Obrasci zahtjeva za prijevremeni upis ili odgodu upisa roditelji/skrbnici mogu dobiti kod školskog pedagoga, liječnika Školske medicine (nakon obavljenih pregleda) ili na mrežnoj stranici Upravnog odjela za obrazovanje i mlade Osječko baranjske županije.

• Sve dodatne informacije o upisu možete dobiti u OŠ Milka Cepelića, Vuka na br.tel. 031/389-213.

U Osijeku, 15. veljače 2022. godine

Pedagog škole: Dalibor Tominac

Priloženi dokumenti:
PLAN_UPISA_2022.pdf (1.66 MB)

objavio: Marina Gernhardt   datum: 15. 2. 2022.