Knjižnični kumovi i novi naslovi u knjižnici

Ususret prosincu - mjesecu darivanja, po završetku Mjeseca hrvatske knjige, učiteljica informatike i knjižničarka darovale su knjige za školsku knjižnicu (više fotografija pogledajte u fotogaleriji). Prigoda za nabavu novih naslova bio je Interliber, veliki popust na knjige u jednom trgovačkom centru i šatorska prodaja knjiga Udruge ljubitelja knjiga - Dobra knjiga.  U Godini čitanja i nadalje pozivamo sve zainteresirane mještane Vuke, bivše učenike, zaposlenike i sve ljude koji žele, školskoj knjižnici mogu darovati slikovnicu ili knjigu za djecu i mlade. Naši učenici darovat će knjige za školsku knjižnicu u travnju, u  projektu Knjižnični kumovi.

Knjižnični kumovi ovogodišnji je projekt za učenike 1.-8.razreda  kojim želimo obilježiti Godinu čitanja razrednim darivanjem knjiga za školsku knjižnicu. Simboličnim podnaslovom Štednjom kune do novih naslova u školskoj knjižnici željeli smo ukazati na važnost štednje, zajedništva i osobnog doprinosa u ostvarivanju zajedničkog cilja. Cilj projekta je nabava novih naslova, po izboru učenika, za čitanje iz užitka u slobodno vrijeme te razvijanje ljubavi prema knjigama i čitanju. Planirano je da učenici 1.-8.razreda od listopada do travnja, štede po jednu kunu mjesečno. Svaki razredni odjel od prikupljenog novca kupit će i darovati knjigu školskoj knjižnici povodom Međunarodnog dana dječje knjige i Svjetskog dana knjige.

Svjesni važnosti poticanja čitanja i razvijanja čitalačkih navika, želimo zajedno učiniti malu promjenu. Nadamo se da će novi naslovi, već tijekom prosinca, pronaći put do svojih čitatelja.

Posjetite školsku knjižnicu, potražite i posudite nove naslove! Knjižničarka vas očekuje!

knjižničarka Gordana Bilić

objavio: Marina Gernhardt   datum: 29. 11. 2021.