Darujte knjigu školskoj knjižnici

U Godini čitanja pozivamo Vas da školskoj knjižnici darujete slikovnicu ili knjigu za djecu i mlade. Poziv upućujemo mještanima Vuke, bivšim i sadašnjim učenicima, zaposlenicima te svim ljudima dobre volje. Ove godine, prve knjige darovala je knjižničarka povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava.

Prigoda za nabavu knjiga bila je prodajna akcija nakladnika i knjižara Knjiga svima i svuda, koja se održavala kao dio programa Noći knjige od 23.-30. travnja.

Podsjećamo, 2021. godina proglašena je Godinom čitanja u kojoj će cijela Hrvatska čitati zajedno. Škole i školske knjižnice pozvane su provoditi projekte kojima će  obilježiti Godinu čitanja te potom dostaviti Ministarstvu znanosti i obrazovanja rezultate projekata koje su provele.

Budući da škole imaju predviđena namjenska sredstva za nabavu lektire i stručne literature, nismo u prilici nabavljati nove naslove za poticanje čitanja. Vuka nema mjesnu knjižnicu pa učenici ovise isključivo o školskoj knjižnici, a oni koji žele čitati više, trebaju se uputiti u najbliže mjesne knjižnice koje se nalaze u Đakovu i Čepinu.

Svjesni važnosti poticanja čitanja i razvijanja čitalačkih navika, pozivamo Vas da zajedno učinimo malu promjenu.

knjižničarka Gordana Bilić

objavio: Marina Gernhardt   datum: 6. 5. 2021.