Osvrt na Mjesec hrvatske knjige

Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige obilježili smo na nešto drukčiji način u odnosu na prethode. Učenici 4.a razreda sudjelovali su u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja Istraživači planeta Z.  Na naslovnoj  stranici kviza  https://www.mhk.hr/kviz/ možete pronaći popis pobjednika, dobitnika nagrada kviza i poveznicu na kojoj možete pogledati snimku završne svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja.

Nastavni sati poticanja čitanja iz knjižnice su se „preselili“ u učionice razredne nastave. Potaknuti sloganom Mjeseca hrvatske knjige, Razlistaj se!, čitali smo narodnu priču Duboko u šumi te priče Sretno stablo autora Zvonka G. Rudića i Priču o dječaku koji je spasio more autora Mire Gavrana. Ovo nam je bila prilika da istražujemo, razgovaramo o ekološkim temama i podsjetimo se koliko nam je zaštita prirode i planeta Zemlje važna. Dio atmosfere u našim učionicama možete vidjeti u fotogaleriji.

Podsjećamo, učenici 4.-8.razreda sudjelovali su u akciji Minuta za čitanje. Ako još niste, poslušajte naše učenike kako čitaju na  YouTube kanalu škole. Možda se odlučite posuditi neku od knjiga koje su baš oni čitali.

knjižničarka Gordana Bilić

objavio: Marina Gernhardt   datum: 13. 11. 2020.