Mjesec hrvatske knjige i Minuta za čitanje!

Danas započinje obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige, manifestacije koja se održava već dvadeset i pet godina.

U  knjižnicama se od 15. listopada do 15. studenoga organiziraju raznovrsne aktivnosti s ciljem promicanja knjižnica i knjiga te poticanja čitanja. Ovogodišnja manifestacija odvija se pod sloganom Razlistaj se!, posvećena je planetu Zemlji povodom 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje.

Knjižnice diljem Hrvatske, usprkos epidemiji, planiraju provedbu oko 1700 različitih programa. Ovom prigodom, čitanje slikovnica, priča, poezije i ulomaka romana tematski je povezano s našim planetom, njegovim očuvanjem i zaštitom.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige Hrvatsko čitateljsko društvo (HČD) organizira maraton čitanja pod nazivom Minuta za čitanje.

Sudjelovanjem učenika 4.a razreda u rješavanju Nacionalnog kviza za poticanje čitanja, započeli smo u našoj školi obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige. Podsjećamo sve zainteresirane učenike, koji se još nisu uključili, da do 23. listopada sudjeluju u online Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja, na mrežnoj stranici www.mhk.hr/kviz/.

Pozivamo sve zainteresirane učenike da se uključe u akciju čitanja naglas Minuta za čitanje od 15. do 22. listopada i snime jednominutni video.

Svoje videozapise šaljite u razrednu knjižnicu na Edmodo (5.-8.r.) kako bismo ih 23. listopada objavili na školskim mrežnim stranicama i Youtube kanalu škole te proslijedili HČD-u.

Sudjelujte i vi u akciji Minuta za čitanje!

knjižničarka Gordana Bilić

objavio: Marina Gernhardt   datum: 15. 10. 2020.