Obilježavanje Dana škole

Ovogodišnji Dan škole posvetili smo obilježavanju 100-te obljetnice smrti Milka Cepelića - poznatoga povjesničara, svećenika i etnografa - te obilježavanju 40 godina škole u Vuki.

Najmlađi učenici su marljivo radili na prigodnim materijalima u svojim učionicama, dok su oni stariji radili od kuće. Što su sve učenici radili i kako smo obilježili Dan škole za vrijeme nastave na daljinu, pogledajte pod opširnije.

Učenici 5.-8. razreda Osnovne škole Milka Cepelića, Vuka napisali su činkvine u čast stogodišnjoj obljetnici smrti Milka Cepelića, svećenika, povjesničara i etnografa.

Poznat, Vučanin.
Pisao je, sakupljao, molio.
Volio je našu kulturu.
Baština.
                           J.F., 5.r.

Vjerski, duševan.
Istraživanje, pisanje, objavljivanje.
Uvijek u srcu Vuka.

M.B., 6.r.

Domoljuban, revan.
Skupljao, govorio, molio.
Volio je svoju Slavoniju.
Vuka.
                       T.B., 6.r.

Odgovoran, inteligentan.
Skupljanje, pisanje, istraživanje.
Milko Cepelić ponos Vuke.
Etnograf.

L.J., 6.r.

Etnolog.
Vrijedan, tradicionalan.
Piše, moli, sakuplja.
Važan dio naše povijesti.
                       L.T., 7.r.

Najbolji, vučki.
Skupljanje, pisanje, upravljanje.
Ponos Đakova, Slavonije, Hrvatske.
Vuka.

T.B., 8.r.

Povjesničar.
Pametan, znatiželjan.
Snalazi se, otkriva, radi.
Rođen je u Vuki.
Povijest.
                    S.B., 8.r.

Učenici od 1.a do 4.a razreda istraživali su lik i djelo Milka Cepelića. Učenici 4.a razreda crtali su njegov portret. Učenici 3.a razreda su istraživanjem saznali da je Milko Cepelić bio etnograf i da je KUD u Vuki dobio po njemu ime. Izradili su žensku i mušku narodnu nošnju našeg zavičaja. I naša škola nosi njegovo ime - likovni radovi 1.a i 2.a.

I učenici 1.b i 2.b razreda PŠ Beketinci izrađivali su likovne radove na temu "Moja škola":

I na satu vjeronauka učenici L.M., S.S., A.M., P.E., L.F. i L.T.. su izrađivali portret Milka Cepelića.

Učenici PN nastave u virtualnim učionicama informatike i povijesti izrađivali su plakate i prezentacije.

Pod priloženim dokumentima pogledajte prezentacije koje su izradile učenice 7. i 8. razreda u sklopu nastave Povijesti.

U virtualnoj učionici matematike učenici su osmišljavali zadatke kojima je rješenje godina rođenja i godina smrti Milka Cepelića. Osim toga izrađivali su lentu vremena na kojoj su prikazali značajne događaje iz Cepelićeva života. Surađivali su radeći na zajedničkom dokumentu gdje su naveli te događaje i godine. Zatim su ih smjestili na brojevni pravac. Događaji koje su odabrali prikazani su na infografici koju pogledajte pod priloženim dokumentima.

Priloženi dokumenti:
40._godina_skole_u_Vuki.ppsx (8.47 MB)
Milko_Cepelic.ppsx (207.57 KB)
MILKO_CEPELIC_lenta_vremena_.pdf (360.39 KB)

objavio: Marina Gernhardt   datum: 28. 5. 2020.