Datum objave: 30. rujna 2025.
Kategorija: 25-26 | Vijesti

Obilježili smo Europski dan jezika

Na inicijativu Vijeća Europe, Europski dan jezika obilježava se 26.rujna, još od 2001.g., kako bi se proslavilo bogatstvo različitih jezika i kultura.

U našoj školi od 22. do 26. rujna 2025. obilježili smo Europski dan jezika pod sloganom ,,Jezici otvaraju srca i umove“. Ovogodišnja tema nas podsjeća da u učenju jezika koristimo i mozak i emocije, a ujedno nam učenje jezika pomaže da bolje razumijemo druge kulture. Kroz različite aktivnosti bilo je ponešto za svakoga. Učenici su imali priliku istraživati riječi na više jezika, razvijati suradnju među razredima i predmetima, te povezati jezično učenje s vrijednostima ljubavi, prijateljstva i različitosti.

Podrška učenicima u radu su bili učitelji: knjižničarka Gordana Bilić, učiteljica engleskog jezika Ivona Walker, učitelj engleskog jezika Tomislav Vila, učiteljica njemačkog jezika Dragana Gagulić-Turjak, učiteljica hrvatskog jezika Snježana Zbiljski i vjeroučiteljica Ivana Bičvić.

Ono što su svi zajedno stvarali pogledajte u našoj e-knjizi.

Pripremila:
Josipa Krnić,
Novinarsko-recitatorska skupina

Pročitajte još

Videogodišnjaci učenika 8.razreda

Videogodišnjaci učenika 8.razreda

Videogodišnjake učenika 8.razreda šk.godine 2025./2026. koje su učenici izrađivali na satima informatike ovoga lipnja možete pogledati ovdje ili na našem školskom YT kanalu. https://youtu.be/VIuqGTiGgBQ https://youtu.be/1xyqgEQibeQ

Skip to content