Obilježen Dan sigurnijeg interneta

Među 197 škola iz Hrvatske koje su se uključile u obilježavanje Dana sigurnijeg interneta 2017.godine ubraja se i naša škola.

Dan sigurnijeg interneta učenici predmetne nastave obilježili su kroz radionice koje su održane na satima informatike od 6. do 9.veljače 2017.godine: najmlađi su igrali igrice vezane uz sigurnost na internetu sa stranica petzanet, dok su oni malo stariji provjerili svoje znanje pomoću kahoot-a te na radionicama istraživali kreativnu stranu interneta.

Koliko su se zabavili, možete pogledati u fotogaleriji.

Dan sigurnijeg interneta organizira udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije cilj kojega je promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Dan sigurnijeg interneta obilježava se prvog utorka u veljači, ove godine 7.veljače, i tada ljudi diljem svijeta sudjeluju u raznim aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina sa kreiranja „sigurnijeg“ interneta prebacio na kreiranje „boljeg“ interneta. Bez obzira jesmo li djeca i mladi, roditelji i skrbnici, učitelji i socijalni radnici, ili čak i predstavnici industrije, zakonodavci i političari, svi imamo veliku ulogu u promicanju boljeg interneta.

Nadamo se da ćete i vi pomoći u stvaranju boljeg interneta te obavezno #dajsvojdoprinos za bolji internet danas!

objavio: Marina Gernhardt   datum: 9. 2. 2017.