Poduzetnička ideja

Sedam učenica predmetne nastave imale su priliku osmisliti svoju poduzetničku ideju u sklopu međunarodnog projekta kojim se potiče poduzetnički način razmišljanja kod učenika. Njihova je ideja tvrtka koju su nazvale „Zlatna ruka“, a pružala bi razne usluge starijima i nemoćnima s ciljem da ostanu živjeti u svojim domovima.

Usluge koje bi bile u ponudi su: održavanje i čišćenje kuće i okućnice, dostava toplog obroka, briga o kućnim ljubimcima, odlazak u nabavku, medicinska pomoć, prijevoz liječniku, i sl. Korisnici bi mogli odabrati usluge koje su im potrebne.

Učenice su izradile logo svoje tvrtke, digitalni poster i brošuru u svrhu promidžbe i predstavljanja na tržištu, a njihovi su radovi predstavljeni i ostalim sudionicima projekta.

U sklopu ovoga projekta izradile su i poduzetnički rječnik u digitalnom obliku koristeći alat StoryJumper koji se može prelistati ovdje:

Book titled 'PODUZETNIČKI RJEČNIKOŠOŠKjhgg'Read this book made on StoryJumper

Učenice su pokazale kreativnost i inovativnost radeći u timu na projektnim zadatcima, te su ovom prilikom ostvarena sljedeća odgojno-obrazovna očekivanja međupredmetne teme Poduzetništvo: učenik/ca primjenjuje inovativna i kreativna rješenja, razvija poduzetničku ideju od koncepta do realizacije, prepoznaje važnost odgovornoga poduzetništva za rast i razvoj pojedinca i zajednice, prepoznaje osnovne tržišne odnose i procese razmjene te sudjeluje u projektu od ideje do realizacije.

učiteljica Božica Borbaš

objavio: Marina Gernhardt   datum: 18. 12. 2019.

« Ožujak 2024 »