Naši straničnici putuju u Mađarsku

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica, osmu godinu zaredom sudjelujemo u Projektu razmjene straničnika (The Bookmark Exchange Project).

Projekt razmjene straničnika je osmislila Međunarodna udruga školskih knjižničara (The International Association of School Librarianship –IASL) s ciljem povezivanja škola iz različitih dijelova svijeta. Razmjena straničnika sa školama u svijetu je prigoda za predstavljanje naše škole, školske knjižnice, naše kulture, ali ujedno i upoznavanje škola partnera i zemalja iz kojih dolaze. To je i aktivnost kojom nastojimo omogućiti učenicima razvijanje i izražavanje interesa i ljubavi prema školskoj knjižnici. Upravo je ovogodišnja tema Zašto volim svoju  knjižnicu, a povezali smo je i s obilježavanjem Europske godine kulturne baštine, te odlučili našoj školi partneru Dorogi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű és Sportiskolai Általános Iskola predstaviti naš prepoznatljiv hrvatski suvenir - licitarsko srce.

U radionicama tijekom rujna učenici 2.a, 3.a i 4.a razreda izradili su straničnike s motivom licitarskog srca (fotografije možete pogledati ovdje). Nakon razmjene e-mailova i potvrde partnerstva, naša pošiljka sa straničnicima kreće na put u Mađarsku. Željno iščekujemo straničnike iz škole partnera.

knjižničarka Gordana Bilić

objavio: Marina Gernhardt   datum: 31. 10. 2018.

« Travanj 2024 »