Obilježen Europski tjedan kodiranja

I ove godine na satima informatike, 10. i 11. listopada 2018. godine, obilježen je Europski tjedan kodiranja, CodeWeek. Europskim tjednom kodiranja želi se potaknuti učenje i poučavanje programiranja te pokazati da, osim što je itekako traženo zanimanje, programiranje može biti kreativno, zanimljivo i zabavno.

Učenici 5. razreda upoznali su se s osnovama programiranja igrajući igricu u kojoj su programirali (kodirali) kretanje glavnog lika - dječaka Marca ili djevojčice Sofije, dok su oni malo stariji programirali micro:bitove. Sedmaši su izrađivali igru "Istina ili izazov", dok su šestaši na svojim micro:bitovima ispisivali tekst, pomoću njih mjerili temperaturu, izrađivali brojače koraka i kockice za društvene igre te, najvažnije, saznali da mogu provjeriti koliko ih njihov micro:bit voli.

Što je micro:bit?

BBC micro:bit je uzbudljiva nova tehnologija koju su razvili BBC, Microsoft i drugi partneri upravo s ciljem masovne uključenosti u osnovnim školama, ne samo u STEM području, nego i u dizajnu, umjetnosti i ostalim predmetima. Radi se o tehnologiji izrazito malih ulaznih barijera za koju je već razvijen bogati edukacijski sadržaj.

U sklopu projekta ProMikro ove i prethodne školske godine svaki učenik 6. razreda dobio je jedan micro:bit na korištenje tijekom šestog razreda.

objavio: Marina Gernhardt   datum: 11. 10. 2018.

« Travanj 2024 »