Obilježili smo Svjetski dan čitanja naglas

Učenici su u našoj školskoj knjižnici čitanjem naglas obilježili ovogodišnji Svjetski dan čitanja naglas.

U ponedjeljak 3.veljače, učenici 1.i 2.b razreda područne škole posjetili su školsku knjižnicu. Učenici 1. b razreda poslušali su priču o uljuđenom vuku i potom razgovarali o njoj. Svaki učenik je odabrao jednu slikovnicu iz koje je pročitao rečenicu naglas. Učenici 2.b razreda nakon kratke pripreme čitanja u sebi, pročitali su dio teksta iz odabranih slikovnica. Po završetku našeg susreta u knjižnici, učenici su posudili slikovnice i ponijeli ih u područnu školu.

U srijedu 5. veljače, učenici 1.- 4.a razreda matične škole sudjelovali su u obilježavanju Svjetskog dana čitanja naglas. Za čitanje su se pripremili unaprijed. Tjedan dana prije, učenici su u školskoj knjižnici odabrali i posudili knjige. Na našem susretu u knjižnici svaki je učenik objasnio svoj izbor knjige i pročitao jedan ulomak. Nakon čitanja učenici su procijenili tko je bio najuspješniji u čitanju naglas.

Učenici 6. i 7. razreda, na satu razrednika, su čitali naglas odabrane ulomke iz knjiga za djecu i mlade na temu ljubavi.

Još jedanput smo utvrdili da nam je čitanje iznimno važno, osobito čitanje naglas, stoga izdvojimo nekoliko minuta i čitajmo svakodnevno, u sebi i naglas!

Posjetite našu fotogaleriju.

knjižničarka Gordana Bilić

objavio: Marina Gernhardt   datum: 10. 2. 2020.

« Travanj 2024 »